Back to Top

فستیوال بالون آروزها

فستیوال بالون آروزها

مطمئنا این نام برایتان آشناست . فانوس آسمانی ، فانوس کُنگ مینگ  و فانوس چینی از دیگر نام های این بالن های زیباست. این فانوس در واقع یک بالون هوای داغ کوچک از جنس کاغذ است با انتهایی باز. آتشی کوچک نیز شرایط پرواز این فانوس را فراهم می آورد. چینی ها سه سده پیش از میلاد مسیح آزمایشاتی انجام دادند تا راهی برای خبر کردن کسانی که در زمین های اطراف و همسایه قرار داشتند پیدا نمایند. این آزمایشات اساس این بالون های چندین هزار ساله را پایه گذاری کرد . اما به طور رسمی تاریخ اختراع این فانوس ها به چندین سال بعدتر می رسد . زمانی که صدر اعظم ایالت شو هانچین با نام کنگ مینگ با ارتش خویش در میانۀ حلقه ای از سربازان دشمن محاصره شده بود و به دنبال راهی برای ارتباط با خارج می گشت. به همین دلیل نامه ای به این فانوس وصل کرد و آن را به آسمان فرستاد. اینکه پایان کار وی چه شد را باید در تاریخ خواند ولی پایه گذار سنتی شد که هزاران سال پس از او نیز به جا ماند، نام گذاری این بالون ها نیز نشات گرفته از نام این صدر اعظم است.

موزه خانه جیم تامپسون در بانکوک

موزه خانه جیم تامپسون در بانکوک

خانه جیم تامپسون که امروزه به یکی از جاذبه های مهم گردشگری تایلند تبدیل شده است با اقبال توریستان مواجه است . جیمز تامپسون برای خدمت در جنگ جهانی دوم به تایلند فرستاده شد و پس از پایان جنگ در تایلند ماند و تجارت ابریشم تایلندی را در این کشور احیا نمود. او در سال 1967 زمانی که به ارتفاعات مالزی رفته بود، ناپدید شد و دیگر پیدا نشد. تامپسون در سال 1958 خانه اش را از چوب ساخت و در هیچ کجای ساخت این خانه از میخ استفاده نشده است. این موزه مجموعه ای از چند سازه تاریخی تایلندی در بانکوک است که نمایانگر معماری سنتی و قدیمی تایلندی بوده و می توان این موزه خانه مقصد نهایی برای گردشگرانی دانست که به دنبال ساختارهای کلاسیک و لذت بردن از شکوه معماری ها و وسایل سلطنتی هستند.

رستوران ورتیگو بانکوک

امکانات ویژه و تفریحات خوب و جاذبه های گردشگری فراوان تایلند موجب شده تا سالانه گردشگران بسیاری تمایل به سفر به این کشور را داشته باشند.در همین راستا برای جذب توریست بیشتر رستورانهای بسیار لوکس و شیکی نیز در این کشور احداث شده اند.

رستوران ورتیگو بانکوک

KFC های حلال در تایلند

همواره یکی از نگرانی های مسلمانان و همچنین توریست هایی که به تایلند میروند در مورد غذای حلال در تایلند بوده است.امروزه با دریافت گواهی حلال توسط رستوران های زنجیره ای KFC در شهر پوکت تایلند، به نظر می رسد اندکی از نگرانی های مسلمانان ساکن در این شهر کم کرده اند.

KFC های حلال در تایلند

ازدواج در بودیسم

چیزی که به عنوان مراسم ازدواج در سایر ادیان وجود دارد و روحانیون نقش ویژه ای در آن دارند در بودیسم به چشم نخواهد خورد...
بر خلاف کشیشهای مسیحی مانکهای بودایی در مراسم عروسی شرکت نمیکنند و برای متبرک شدن جشن نیازی به وجود آنها ندارند.

ازدواج در بودیسم

روابط اجتماعی ایران وتایلند

در قرن 15 و 16 میلادی ایران از قدرت بسیار بالایی در جهان برخوردار بود وبا توجه به عبور و مرور زیاد میان دو کشور ایران وتایلند و با توجه به قدرت ایران، کلمات زیادی از زبان فارسی به کشور تایلند منتقل شد و در زبان تایلندی موجود است. مانند کمربند، کلم، پوشاک، گلاب و کاروان که به همین شکل در زبان تایلندی استفاده می‌شوند.

 

روابط اجتماعی ایران وتایلند

صفحه1 از6